top of page
Proces UX
 

Desktop research, interviews & validation, persona, empathy map, user journey map, card sorting

 

Badania nad produktem na rynku biur podróży.

Przeprowadzenie badań, dobór odpowiednich do nich narzędzi i dostarczenie klientowi odpowiedzi na temat jego inwestycji na rynku biur podróży. Klient wiedział, co chce osiągnąć i miał pomysł na to, co będzie oferowała jego firma, ale nie wiedział, w jaki sposób dotrzeć do swojej grupy docelowej. Potrzebował wyróżnika na rynku, czyli czegoś, czego obecnie brakuje na rynku. Aby pracować nad dalszym rozwojem swojego produktu, zależało mu na zrozumienia swoich klientów i dostarczeniu im tego, czego potrzebują, spakowanego w ofertę ich marzeń. 

 

Proces

W pierwszej kolejności zajęłam się wyszukiwaniem, aby znaleźć najpopularniejsze kierunki wyjazdów, co było potrzebne do stworzenia oferty firmy.


Następnie dobrałam z grupy focusowej na podstawie screenerów grupę osób, z którymi przeprowadziłam wywiady pogłębione.

Każdy z wywiadów opisałam, aby móc stworzyć personę, czyli archetyp użytkownika, będący unifikacją zebranych cech.

 

Wykonałam mapę empatii, aby dowiedzieć się jak najwięcej o personie, następnie wykonałam user journey map, które zobrazowało, jak powinien działać produkt, o co zahaczać i na czym się skupiać.

Klient potrzebował również nazw celów podróży do umieszczenia na stronie internetowej i w tym celu posłużyłam się metodą otwartego card sortingu. 

bottom of page