top of page

Fintech — aplikacja mobilna

 
 
 

Wireflows & Prototype & Design

Adaptacja narzędzi rysunkowych światowego dostawcy informacji na temat CFD (kontrakt różnicy kursowej) na urządzenia mobilne.

Projekt stworzyłam w zgodzie wymagało głębokiej analizy i przemyślenia, w jaki sposób najlepiej przenieść odpowiednie treści na urządzenie mobilne tak, aby działały jak na stronie webowej, były intuicyjne i niewybrakowane.
 

Proces

Nie posiadając informacji o użytkownikach aplikacji, musiałam ustalić, jakim typem użytkownika są klienci strony, dla której prowadziłam projekt. Musiałam ustalić, czego użytkownicy tego serwisu się spodziewają, znając portal webowy, jakich narzędzi używają i na co platforma im pozwala. 

Nie chciałam, by aplikacja była jedynie responsywna, skupiłam się na tym, aby zaprojektować aplikację z myśl zasady "Mobile First". Aby dowiedzieć się, czego użytkownicy aplikacji mobilnej mogą spodziewać się u konkurencji, przeprowadziłam badania. Wyszukałam i porównałam między sobą mobilne aplikacje o tematyce rynkowo walutowej. Dzięki temu byłam w stanie ustalić, jakie są trendy na rynku, jakie obszary są zagospodarowane i jakich funkcjonalności użytkownicy mogą spodziewać się w aplikacjach podobnej tematyki, ze względu na swoje przyzwyczajenia. Przeanalizowałam, jakie obszary wciąż pozostają niewyeksploatowane i czerpiąc z najlepszych praktyk, stworzyłam propozycję skrojoną na potrzeby użytkowników portalu, dla którego projektowałam adaptację mobilną.

Po researchu zaczęłam pracę nad szablonem funkcji nieobjętych przez dostarczone flow. Jak poprzednio, korzystając z benchmarkingu mobilnego, zaplanowałam funkcjonalne rozmieszczenie elementów interfejsu i ich interakcje. Opisałam odpowiednie elementy, ich działanie, możliwość i oddziaływanie na inne obszary. Umożliwiło mi to liniowe projektowanie i skupienie się w późniejszym etapie na wyglądzie aplikacji, ale również testowanie prototypu. Gotowy prototyp przetestowałam pod kątem scenariusza z kilkoma osobami niezwiązanymi z projektem. Scenariusz ułożyłam tak, aby wynieść jak najwięcej potrzebnych informacji do przetestowania użyteczności rozwiązań. Przetestowane, dopracowane prototypy posłużyły mi jako szablony pod design. 
 

Design
Projekt stworzyłam w oparciu o Apple Human Interface Design w optymalizacji na smartfona Iphone X.

Poza trybem jasnym prezentuję też widok aplikacji w trybie ciemnym.

​Flow dla zadania

Naciśnij wykres, by uzyskać dostęp do menu ustawień, użyj ikony „drawings" aby dodać linię trendu, następnie przedstaw proces dodawania, edycji i usuwania linii trendu. 

IG.com
IG white and dark mode.png
bottom of page