top of page
Graphic design – MakeITCool

Logotype, illustrations of a newsletter and articles

Ideą bloga było promowanie treści ze świata IT w sposób ciekawy, wciągający i luźny, wciąż jednak opierający się na twardych, niezbitych faktach. Posty na blogu nie skupiają się jedynie na sztywnej stronie programowania, ale docierają również do osób, które chcą dowiedzieć się ciekawostek ze świata IT, nie będąc w tej branży.

 

Logotyp powstał w ścisłej współpracy z autorem bloga, który od samego początku podkreślał ‘wywrotny” charakter swojego przedsięwzięcia, promujący świat IT jako świat nie taki skomplikowany i niedostępny, jak się niektórym wydaje.

Podkreślał również, jak zmieniła się branża, odkąd wchodzą do niej osoby mniej doświadczone (po kursach, samouki) i jak ważne jest promowanie wśród nich dobrych praktyk.

 

Aby oddać charakter bloga, opracowałam żywy, nowoczesny i energetyczny kolorystyczny motyw przewodni, który wykorzystywany jest na całej stronie. Grafiki łączą w sobie technikalia ze świata IT oraz swobodną atmosferę sztuk pięknych. Można w nich niekiedy odnaleźć nawiązania do historii, sztuki czy znanych wszystkim motywów popkulturowych. Każda grafika bezpośrednio lub przenośnie nawiązuje do tematu danego artykułu.

wszystko-02.png
wszystko-05-05.png
bottom of page